Jaką metodę nadruku firmowej koszulki wybrać?

To, że reklama jest dźwignią handlu i nie tylko zresztą, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przedsiębiorcy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych form promocji. Są też tacy, którzy ufają sprawdzonym sposobom. Takim na pewno jest promocja poprzez koszulki z nadrukiem.

Model koszulki z nadrukiem może różnić się w zależności od formy jej wykorzystania. Na imprezy firmowe najodpowiedniejsze będą koszulki premium z nadrukiem. Wszelkiego rodzaju targi i wystawy, gdzie liczy się przede wszystkim prezencja, to zdecydowanie idealne miejsce dla koszulek polo.

Na wszelkiego rodzaju turnieje i zawody sportowe nadają się koszulki wykonane z materiałów syntetycznych, wykorzystywane do uprawiania sportu.

Niezależnie jaką funkcję będzie pełnić zamawiana przez firmę koszulka, musi na niej znajdować się nadruk promocyjny. I w tym miejscu zazwyczaj zaczynają się schody. Jaki nadruk będzie odpowiedni, jaka metodę druku wybrać?

Na wcześniej wspomniane koszulki polo idealnie nada się stosunkowo nowa metoda drukowania materiałów, a więc subli-flock. Nadaje się ona do drukowania pojedynczych sztuk ubrań, a łączy w sobie metodę sublimacji oraz termodruk. Motyw drukowany na koszulce tą metodą jest najtrwalszy i najlepszy jakościowo ze strony samej grafiki.

Na bawełniane t-shirty, których zamawiane będą większe ilości najlepszym rozwiązaniem będzie nadruk sitodrukiem. Ta metoda to nakładanie na tkaninę szablonu grafiki za pomocą farby sitodrukowej (może być farba sitodrukowa wodna lub plastizolowa). Jest to metoda dość trwała, a co najważniejsze przeznaczona do wykonania większej ilości zamówionych koszulek lub innego typu odzieży jak czapeczki, bluzy, kurtki.

Ostatnim typem tu omawianych koszulek promocyjnych są sportowe koszulki z nadrukiem. W tym przypadku w grę wchodzi praktycznie jedynie sublimacja, gdyż odnosi się ona tylko i wyłącznie do tkanin sztucznych, a ilość zamówienia zazwyczaj wynosi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu sztuk. Sublimacja materiału jest metodą nadruku bardzo trwałą i efektowną, co jest bardzo ważne szczególnie w sporcie.