Nowoczesna metoda druku reklamowego

Ostatnio bardzo popularną metodą wydruku stało się drukowanie powierzchni drukiem UV. Wydruk taki polega na tym, że dysze w drukarkach wytryskują drobne krople tuszu na drukowaną powierzchnię, potem wydruk jest naświetlany LED-ami, które emitują światło ultrafioletowe.

Drukowanie to przypomina drukowanie znanymi atramentówkami, różnice w tych drukach to tusze, które w druku UV są polimerowe oraz cały wydruk utrwala się światłem UV.

Druk UV jest drukiem bardzo prostym, w sposób nieskomplikowany drukuje się powierzchnie gładkie. W trakcie drukowania drukiem UV nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje ani zapachy. Metodą tą można więc z powodzeniem drukować w pomieszczeniach zamkniętych.

Drukiem UV doskonale drukuje się na wielu materiałach, wspomnieć tutaj można: płyty hips, mdf, płyty plexi, szkło, dibondy czy kartony. Drukowanie takie jest możliwe, dzięki płaskim stołom przytwierdzonym na stałe do drukarek, lub dzięki drukarkom hybrydowym, które posiadają taśmę pod głowicą drukującą metodą UV.

Fakt, że druk jest odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, sprzyja temu, że metodą tą drukuje się szyldy reklamowe, bilboardy, tablice informacyjne czy wielkoformatowe reklamy, umieszczane na budynkach. Druk jest trwały, kolory żywotne i jaskrawe a całość kopii wiernie odzwierciedla oryginał.

Druk UV ma same zalety, to właśnie ta metoda wydruku pozwala realizować najśmielsze projekty. Metoda jest znana od niedawna a już bardzo popularna, dzięki niej, w reklamie, drukuje się najodważniejsze reklamy i grafiki.

Za pomocą druku UV możemy wydrukować zdjęcia wielkoformatowe, foto tapety. Takimi ozdobnymi elementami śmiało możemy udekorować ściany naszych mieszkań, domów lub biur. Delikatna warstwa plastiku na obrazie, sprawia, że dany wydruk jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Zawsze można powierzchnię przetrzeć wilgotną ściereczką, nie uszkadzając druku. Tym rodzajem druku, drukujemy loga reklamowe, lub różne grafiki czy treści, na płytkach ceramicznych. Oryginalne, ceramiczne dekory są trwałe i bardzo ładne.