Dlaczego warto nosić maseczki ochronne?

W większości państwa na świecie został wprowadzony nakaz noszenia maseczek higienicznych. Wiele osób dyskutuje czy to w ogóle ma sens, czy jednorazowe maseczki ochronne są w stanie w jakikolwiek sposób ochronić nas przed zakażeniem. Wszyscy zgadzamy się z faktem, że osoby pracujące w służbie zdrowia powinny takie maseczki posiadać. A co z resztą społeczeństwa?

Główne zalety noszenia maseczek higienicznych:

  •         Ograniczenie dostępu do ust oraz okolic nosa – nosząc maseczkę uchronimy się przed dotykaniem naszej twarzy. Jak wiadomo w ten sposób bardzo łatwo możemy zarazić się wirusem. Mając na twarzy maseczkę łatwiej będzie nam pamiętać, aby tego nie robić.
  •         W przypadku jeżeli jesteśmy zakażeni zmniejszamy ryzyko przekazania wirusa innym osobom – w momencie kichnięcia lub kaszlnięcia mając maseczkę na twarzy w dużo mniejszym stopniu cząsteczki wydzieliny są rozprzestrzeniane. Mowa tutaj o tzw. „balistyce kropel kaszlu”.

Noszenie maseczek na pewno nie zapewni pełnej ochrony, ale w dużym stopniu może zmniejszyć zagrożenie zarażenia oraz roznoszenia choroby. Wiele firm, w odpowiedzi na braki maseczek w sklepach i hurtowniach, wprowadziło maseczki higienicznej własnej produkcji. Wiele z nich to nowe i wyjątkowo ciekawe rozwiązania. Między innymi taką propozycją są papierowe maseczki ochronne.

Papierowe maseczki ochronne – główne zalety:

  •         Ograniczają ryzyko rozsiewania oraz zarażenia się wirusem
  •         Wykonane są z kartonu i nie posiadają zadruku
  •         Pokryte są lakierem dyspersyjnym Look-3 o właściwościach bakterio- i wirusobójczych
  •         Dostępne są w 2 rozmiarach, dzięki czemu będą idealnie dopasowane
  •         Doskonale zakrywają nos oraz usta

Warto wspomnieć o pokryciu maseczek lakierem dyspersyjnym. Użycie tej substancji dodatkowo zabezpiecza przed wirusami oraz bakteriami. Kolejną zaletą jest zwiększenie wytrzymałości samej maseczki.

W związku z faktem, iż wprowadzony został nakaz noszenia maseczek higienicznych warto znaleźć i kupić maseczki, które nam będą najbardziej odpowiadały, a jednocześnie będą najbardziej skuteczne. Papierowe maseczki ochronne na pewno będą doskonałym wyborem. Nikt nie jest w stanie określić jak długo potrwa epidemia oraz jak długo będziemy zmuszeni nosić maseczki dlatego warto zaopatrzyć się w większą ich ilość.