Najważniejsze wydarzenia związane z poligrafią w Polsce w 2018 roku

Osoby, które pracują w branży poligraficznej, albo po prostu są zainteresowane nowinkami w tej dziedzinie, nie mogą w bieżącym roku narzekać na brak wydarzeń. Jakie interesujące dla nich wydarzenia miały lub będą miały miejsce w bieżącym roku?

Spośród wydarzeń, które już się wydarzyły, szczególnie ważne były Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, które miały miejsce w dniach 07-09.02.2018. Zgodnie z danymi podanymi przez organizatorów z roku na rok przybywa ludzi zainteresowanych udziałem w targach. Bieżąca, czternasta już edycja, przyciągnęła 20 800 zwiedzających, którzy oglądali to, co miało do zaprezentowania 811 wystawców z 26 państw.

Spośród wydarzeń, które nie dotyczyły tylko branży poligraficznej, ale były z nią powiązane, uwagę zwracały też III Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2018, mające miejsce na przełomie lutego i marca. Zgodnie z nazwą – miały one na celu zgromadzenie wszystkich ludzi związanych z branżą opakowaniową, co oznacza, że również ci zainteresowani poligrafią mogli znaleźć tam coś dla siebie.

A co czeka nas w kolejnych miesiącach bieżącego roku? Przede wszystkim FestiwalDruku.pl – targi poligraficzne (ale także dotyczące innych osób związanych z branża reklamową), które odbędą się w Warszawie w dniach 12-13.09. Impreza ta przeznaczona jest wyłącznie dla osób związanych z branżą reklamową, co oznacza, że będzie oglądać ją dość wąskie grono doświadczonych w tym temacie ludzi. Towarzyszyć będą jej konkursy, warsztaty i szkolenia, wśród których wyróżnia się konkurs o Złoty Medal festiwalu, przyznawany dla najbardziej innowacyjnych produktów.

Jeśli ktoś interesuje się branżą poligraficzną, zdecydowanie warto obserwować targi, które niekoniecznie związane są wyłącznie z nią, ale również takie związane z tematami i branżami, w jakiś sposób poligrafii pokrewnymi. Istnieje szansa, że również tam ludzie ci będą mogli znaleźć coś interesującego dla siebie, jeśli dokładnie zapoznają się z programem wybranych targów.